کشاورزی به عنوان اقتصاد قالب اردستان باید شکوفا شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، حمید رضا تأملی عصر چهارشنبه در جلسه توسعه کشاورزی در فرمانداری اردستان اظهار داشت: جلسه و کارگروه توسعه کشاورزی هنوز شکل واقعی خود را پیدا نکرده است و با هدف گذاری های واقعی فاصله دارد.

وی افزود: افزایش سهم بخش کشاورزی در تولید ارزش افزوده و در راستای تقویت، بهره وری و اقتصادی کردن بخش کشاورزی شهرستان از مواردی است که با تشکیل کارگروه به دنبال آن بوده ایم.

فرماندار اردستان گفت: با بها دادن یک فضای مستقل به کشاورزی به عنوان اقتصاد قالب شهرستانو در نظر گرفتن وقت اختصاصی و دستور کار مجزا برای آن باید بررسی کنیم که چرا کشاورزی ما در این سطح قرار دارد و در ارتباط با آن برنامه ریزی شود.

استفاده ۳ هزار نفری افاغنه در بخش کشاورزی اردستان

تأملی  در تبیین این مطلب پرداختن به بخش کشاورزی توجیه اقتصادی ندارد، بیان داشت: در بخش کشاورزی اردستان بیش از سه هزار نفر تبعه افغانی مشغول هستند و افراد منطقه حاضر به فعالیت در این بخش نیستند که باید دلیل این موضوع بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه پرداختن به صنایع تبدیلی باید یکی از اهداف کارگروه توسعه کشاورزی در اردستان باشد، افزود:  برای خروجی بهتر از کارگروه می توان از افراد و مشاغلی که در راستای کشاورزی فعالیت دارند در جلسه استفاده کرد.

فرماندار اردستان با تاکید بر اینکه اقتصاد قالب اردستان را باید شکوفا کنیم، بیان داشت: کشاورزی تنها اقتصادی است که در شهرستان قدمت دارد و بخش قابل توجهی از اقتصاد را در بر می گیرد که باید با الگوهای خاص و خدمات حمایتی آن را احیا کنیم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *