۲۲۰ حلقه چاه آب اردستان مجهز به کنتور هوشمند شدند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، فریدون دری در جلسه شورای مدیریت بحران اردستان اظهار داشت: نصب کنتور هوشمند و پر کردن چاه های غیر مجاز از برنامه های اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی افزود: با ورود کنتورهای هوشمند، چاه های کشاورزی با کارت های شارژی ساماندهی شده و طبق حجم پروانه از آب کشاورزی استفاده کرده اند.

رئیس اداره منابع آب منطقه ای اردستان گفت: نصب کنتور های هوشمند یکی از مهم ترین پروژه های طرح تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی در اردستان بوده است.

دری با بیان اینکه شهرستان اردستان دارای ۲۴۰حلقه چاه آب است، تصریح داشت: ۲۲۰ حلقه چاه آب های کشاورزی اردستان مجهز به کنتور هوشمند شده اند.

وی افزود: تعداد ۱۶۰چاه آب متفرقه هم در شهرستان وجود دارد که برای مصارف شرب شهری و روستایی و همچنین فضای سبز، صنایع، مرغداری ها و دامداری ها استفاده می شوند.

رئیس اداره منابع آب منطقه ای اردستان از حفر ۳۱چاه آب در سال ۶۳ در دشت اردستان سخن به میان آورد و بیان داشت: اندازه گیری دبی آب و شوری آن با دستگاه های اندازه گیر بر روی این تعداد چاه انجام می شود.

دری با بیان اینکه دبی آب شهرستان اردستان را در حال حاضر ۹۷ است، افزود: ۳۱سانتیمتر افت نسبت به سال گذشته داشتیم و این در حالی است که اردستان یکی از آبخوان های شاخص کشور  را دارد.

وی همچنین میزان شوری آب شهرستان را ۳۷ اعلام و بیان داشت: بیلان منفی آب شهرستان ۴۵میلیون متر مکعب است

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *