۹۰۰ مورد حادثه در یک سال گذشته در اردستان ثبت شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، مهیار حاجی مالیان در حاشیه برگزاری جلسه ایمن در شهرستان اردستان اظهار داشت: به جامعه ای ایمن گفته می شود که آمار مرگ و میر آن در اثر سوانح و حوادث، صفر یا نزدیک به صفر باشد.

وی با بیان اینکه درسطح شهرستان اردستان آمار مرگ و میری که بر اثر حوادث اتفاق افتاده در بعضی از گروه های سنی رده اول و در بعضی  گروه ها رده دوم را دارد، ابراز داشت: حوادثدر سنین ۳۰ تا ۵۹ سال علت اول مرگ و میر در آقایان و در بانوان علت دوم بوده است.

رئیس شبکه بهداشت اردستان با اشاره به اینکه حوادث در رده سنین۳۰تا ۷۰ سالگی رده دوم را داشته اما در کودکان حوادث جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است، ابراز داشت: در یک سال گذشته در اردستان ۹۰۰ مورد حادثه ثبت شده که برای اردستان خیلی زیاد است.

حاجی مالیان با بیان اینکه حوادث بوجود آمده شامل حوادث ترافیکی، غرق شدن، سوختگی، خفگی، سقوط از ارتفاع یا خودکشی بوده تصریح داشت: موتور سواران بالاترین آمار حوادث را داشته اند و خودروها و عابران پیاده رتبه بعدی حوادث را از آن خود کرده اند.

وی با اشاره به اینکه نخستین جلسه جامعه ایمن در سال ۹۷ برگزار شد، بیان داشت: این گونه جلسات از سال ۹۶ در پنج نقطه کشور انجام می شد بدین معنا که نسبت به موارد حوادث هر منطقه تحقیق کرده و سپس برای کاهش آن تصمیم گرفته می شود، بر این اساس رسالت این کارگروه و حساسیت آن را مطرح کردیم تا بصورت علمی کار را جلو برده و با برنامه های بلند مدت نتایجی را کسب کنیم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *