۱۱۳۶ معلول در اردستان شناسایی شده است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، محمد علی مطلب زاده عصر دوشنبه بمناسبت ۱۲ آذر روز جهانی معلولان در نشست خبری اظهار داشت: از طرف سازمان بهزیستی شعار امسال توانمند سازی افراد دارای معلولیت و حصول اطمینان از فراگیر سازی و برابری نامگذاری شده است.

وی افزود: توجه بیشتر به معلولان و شناخت آسیب های آنان  باید در طول سال باشد که فقط یک روز در سال به آن توجه می شود، لذا احترام به معلولان و شناخت توانایی های آنان با همکاری رسانه ها امکان پذیر است.

رئیس اداره بهزیستی اردستان گفت: قانون حمایت از معلولان توسط مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان در سال ۹۷ رسیده و به همه دستگاه ها ابلاغ شده که قانون جامع و کاملی از حقوق معلولان در آن دیده شده است.

مطلب زاده با بیان اینکه از جمعیت ۴۲ هزار نفری شهرستان اردستان۱۱۳۶ معلول شناسایی شده و دارای پرونده وجود دارد، تصریح داشت: ۷/۲ جمعیت شهرستان را معلولان تشکیل می دهند که طبق نرم استانی و کشوری هستیم.

اردستان دارای ۱۷ معلول نخاعی و کمایی است

وی بیان داشت: از تعداد معلولان شناسایی شده ۷۳۷ نفر مرد و ۳۹۹ زن بوده که ۶۵ درصد مردان و ۳۵ درصد زنان را تشکیل می دهد و از این تعدا ۴۵۲ معلول مربوط به روستاهای شهرستان و مابقی به سه شهر اردستان، زواره و مهاباد است.

رئیس اداره بهزیستی اردستان افزود: شهرستان اردستان دارای ۱۷ معلول ضایعه نخاعی و کمایی است که دارای مشکلات خاصی هستند هر چند از کل معلولان ۳۷۵ نفر به طور مستمر هزینه نگهداری دریافت می کنند و ۲۲ دانش آموز و ۹ دانشجوهم تحت پوشش هستند و کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند.

مطلب زاده با بیان اینکه امسال طرح مراقبت از معلولان در منزل برای دو شهر اردستان و نائین در نظر گرفته شده تصریح داشت: اردستان با ۳۷ نفر این طرح را اجرا کرده و یکی از افراد خانواده معلول ضمن فراگیری آموزش های لازم  و مراقبت معلول کمک هزینه دریافت می کند.

۷۰ درصد از معلولان اردستان کارت شناسایی الکترونیکی دریافت کردند

وی با اشاره به اینکه برای ۷۰ درصد از معلولان شهرستان اردستان کارت شناسایی الکترونیکی صادر شده افزود: معلولان با داشتن این کارت مقرر شده تا در بعضی از مراکز خدمات ویژه دریافت کنند.

رئیس اداره بهزیستی اردستان همچنین از پرداخت ۱۴ وام ۲۰۰ میلیون ریالی به معلولان خبر داد که بمنظور خود اشتعالی تا کنون پرداخت شده  و معلولانی هم هستند که دارای مدارک تحصیلی بوده و نیاز به اشتغال دارند.

مطلب زاده مهمترین چالش های معلولان شهرستان را مناسب سازی دانست و افزود: هر چند کارهای خوبی در سال های اخیر انجام شده اما بعضی از نهادها به این موضوع توجه ندارند که باید در این زمینه پیگیری های جدی تری انجام شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *