تقدیر از ساربان وظیفه شناس اردستانی که مانع از حادثه قطار شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، حمید رضا تاملی در مراسم تجلیل از احمد عامری شهرابی اظهار داشت: این ساربان وظیفه شناس با اطلاع رسانی بموقع از وقوع حادثه قطار پیشگیری کرد و شایسته تجلیل است.

وی افزود:  آقای احمد عامری باعث خلق یک افتخار جدید برای شهرستان شد و  نام وی در کتاب افتخارات شهرستان ثبت شده است.

فرماندار اردستان گفت: همزمانی وقوع این حادثه با فوت مادر نامبرده و انتخاب پیگیری این حادثه نشان از تعهد و احساس مسئولیت وی دارد که قابل تقدیر است.

تاملی با بیان اینکه وقوع حادثه ناگوار واژگونی تریلر روی ریل راه آهن تهران –  بندرعباس و بسته شدن مسیر امکان داشت موجب پیش آمدن حادثه  ناگواری شود، تصریح داشت: برخورد قطار مسافربری تهران بندرعباس و قطار ترانست یزد تهران می توانست یک فاجعه ملی ببار آورد که با اطلاع رسانی این شخص موضوع ختم به خیر شد.

وی بیان داشت: حادثه در ساعت حدود ۱۷.۴۵ دقیقه روز ۲۸ آبان ماه و در ۲۵ کیلومتری شرق روستای شهراب در بخش زواره اردستان اتفاق افتاده است.

تاملی افزود: این حادثه در پی انحراف یک دستگاه تریلر که از طرف اردستان به سمت انارک در حرکت بود رخ داده و با خارج شدن تریلر از مسیر و واژگونی روی ریل راه آهن، راننده فوت شده و راه آهن حدود  چهار ساعت مسدود شد.

فرماندار اردستان تاکید داشت: احمد عامری شهرابی که به شغل ساربانی (شتر چرانی) مشغول است با دیدن این صحنه موضوع رابه ایستگاه راه آهن زواره و پلیس ۱۱۰ اطلاع داده و  از حرکت قطار مسافربری تهران بندرعباس و قطار ترانست یزد تهران پیشگیری و از حادثه ناگوار جلوگیری کرده است.

وی افزود: در این مراسم با اهداء یکدستگاه موتورسیکلت و چک ۵۰ میلیون ریال و لوح تقدیر از نامبرده بدلیل این خدمت ارزنده تجلیل شد.

شایان ذکر است احمد عامری شهرابی دو روز پیش با حضور در برنامه تلویزیونی حالا خورشید و تشریح واقعه از هدیه ۱۰۰ میلیون ریالی این برنامه نیز بر خوردار شده بود.

روستای شهراب در ۷۰ کیلومتری شرق اردستان واقع شده است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *