۴۸ طرح اشتغالزایی روستایی با ۲۵ میلیارد ریال در اردستان محقق شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، حمید رضا تأملی ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان اردستان اظهار داشت: در ۴۰ سال گذشته اتفاق های بسیار مثبتی در روستاهای کشور انجام شده است.

جلوگیری از مهاجرت روستاها با توجه به تمام هزینه ها متوقف نشده است

وی افزود: در بخش زیر بنایی برق، گاز، تلفن، ارتباطات و جاده ها کارهای خوبی انجام شده، اما واقعیت این است که مجموع این هزینه ها منجر به آن اهداف اصلی که حاکمیت دنبال می کند و آن تثبیت جمعیت در روستاهای کشور و جلوگیری از مهاجرت بی رویه به سمت شهرها بوده محقق نشده است.

فرماندار اردستان گفت: مجموع این اتفاقات و نارسائی ها در دو سال پیش و در قانون برنامه ششم توسعه قانون گذار  را مکلف کرده تا به سمت تقویت جایگاه و پرداختن منزلت روستائیان پیش رود و ما هم الزام قانونی داریم که در بخشهای مختلف به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.

تأملی با بیان اینکه امروز مهمترین موردی که در بخشهای مختلف در تعیین مسیرحرکت  و اولویت بندی دسترسی به اطلاعات درست و دقیق خواهد بودد تصریح داشت: با توجه به تعداد روستاهایی که در شهرستان داریم و نسبت به متوسط کشور و استان و همچنین مهاجرتی که با آن درگیر هستیم به این اطلاعات نیاز جدی است.

 وی همچنین افزود: جمع بندی اطلاعات و ارقام برای همه دستگاه ها و بخشداری ها مهم بوده و می توانند در برنامه ریزی ها، تخصیص تملک دارایی ها و برای ریل گذاری ظرفیت توسعه شهرستان از آن استفاده کرد.

فرماندار اردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سهمیه پرداخت تسهیلات روستایی اردستان بمنظور اشتغال در سال گذشته برای طرح ها۴۰ میلیارد ریال بوده که این شهرستان توانسته با ارائه ۷۳ طرح و تخصیص ۴۶۰ میلیارد ریال را به بانک های عامل معرفی که تا کنون۴۸ طرح با بیش از ۲۵ میلیارد ریال جذب صورت گرفته است.

تاملی همچنین اعلام داشت: دو طرح ملی کارخانه مقوا با مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال و ایجاد کشتارگاه مرغ با همین میزان به تصویب رسیده که در صورت راه اندازی فقط یکی از طرح ها ۵۰۰ نفر اشتغال در اردستان ایجاد می کند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *