معدوم سازی ۲۱۰ کیلوگرم ماهی فاسد در اردستان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، میثم استکی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با بازرسی های مستمر در سطح شهرستان اردستان توسط کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی شبکه دامپزشکی تعداد دو دستگاه خودروی حامل پخش ماهی توقیف شدند.

وی افزود: با بازرسی از دو دستگاه خودرو ۲۱۰ کیلو گرم ماهی فاقد هویت و غیر بهداشتی که به صورت غیر مجاز نسبت به عرضه آن اقدام کرده بودند جمع آوری و پس از اخذ دستور مقام قضایی محموله مذکور از چرخه مصرف انسانی خارج شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان گفت: از خصوصیات ظاهری و معیارهای ماهی تازه این است که چشم ماهی تازه به صورت کاملا برآمده و سیاه با مردک روشن و قرنیه شفاف و همچنین پوست روشن و بدون تغییر رنگ و درخشنده است.

استکی افزود: برخورد قاطع و قانونی بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان با تهدید کنندگان سلامت مردم جدی بوده و در این امر هیچ کوتاهی انجام نخواهد شد.

وی ابراز داشت: شرایط حمل، نگهداری و عرضه ماهی تازه باید ضمن رعایت ضوابط و با اخذ گواهی بهداشتی، قرنطینه ای و بصورت یخ پوشانی کامل فرآورده و صرفا توسط خودروهای دارای پروانه اشتغال به حمل از اداره کل دامپزشکی استان و در مراکز عرضه هم به  شکل یخ پوشانی انجام شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان افزود: از شهروندان درخواست می شود برای تهیه فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود تنها از مراکز مجاز عرضه که تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی می باشند، اقدام کرده و در صورت مشاهده فروش فرآورده ها به صورت سیار، گزارش آن را  با شماره ۱۵۱۲دامپزشکی در میان بگذارند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *