اورژانس اجتماعی شهرستان اردستان افتتاح شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، مرضیه فرشاد ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه اورژانس اجتماعی شهرستان اردستان اظهار داشت: اورژانس اجتماعی استان اصفهان از اورژانس هایی است که سبقه پر تراکمی داشته و زمانی که در سال۹۶ قرار شد بهزیستی در شهرهای بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت مسئولیت اجتماعی را به صورت رسمی انجام دهد، شهرهای استان اصفهان دارای اورژانس بود و بر این اساس فقط سه شهرستان مشمول این طرح قرار گرفتند.

وی افزود: شهرستان اردستان دارای جمعیت ۵۰ هزار نفر نمی شود و با توجه به اینکه مسئولان محلی پیگیری کردند این شهرستان هم در برنامه توسعه قرار گرفت و اورژانس اجتماعی در این شهرستان به عنوان هفدهمین شهرستان استان اصفهان راه اندازی شد.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: دفتری در بهزیستی به نام پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ساختار اورژانس اجتماعی وجود دارد که در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسته های آموزشی و توسعه آموزش به مردم تهیه می شود تا از رخدادهای ناگوار اجتماعی جلوگیری شود.

فرشاد افزود: همکاری نزدیکی با آتش نشانی و نیروی انتظامی داریم و هرچه کارها به جلو حرکت می کند نیازها بیشتر  می شود تا مطالبات اورژانس اجتماعی بیشتر پاسخگویی شود.

وی ابراز داشت: تیم اورژانس اجتماعی نوپا بوده و با توجه به درگیری با کار تکنیک های بیشتری را در مداخلات به دست می آورند،تنش‌هایی در کار اورژانس اجتماعی وجود دارد که می طلبد مردم و مسئولان حمایت خوبی از این کار به عمل آورند.

راه اندازی اورژانس اجتماعی نیاز و اولویت اردستان بود

فرماندار اردستان در ادامه جلسه اظهار داشت: راه اندازی اورژانس اجتماعی در اردستان یک مدل موفق در شناسایی و تشخیص به موقع نیاز واولویت در شهرستان است و مجموعه تعاملات و همکاری های بین مجموعه مدیریتی شهرستان و دستگاه تخصصی در وقوع اتفاق مبارکی است که می تواند نقش موثری را در  راستای برطرف کردن مسائل و مشکلات مردم در شهرستان داشته باشد.

وی افزود: با توجه به  مجموع اتفاقاتی که در کشور شاهد آن هستیم خصوصا در حوزه مسائل مربوط به تحریم ها و آثاری که در  حوزه اقتصادی برای مردم ایجاد شده و همچنین اتفاقاتی که در ما حصل این مسئله امروز در حوزه های مختلفی که به حفظ سرمایه اجتماعی بر می گردد و محدودیت هایی که در اردستان و سالهای گذشته انجام شده اداره بهزیستی در حد یک معاونت فرماندار ماموریت دارد  و نیازمند حمایت فرمانداری  و مابقی ادارات است.

حمید رضا تاملی گفت: بهزیستی امروزه یک دستگاه بسیار مهمی است که می تواند در زمینه حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی در کشور که یکی از مسائل مهم ما در حوزه های مختلف است کمک کند که ما در اردستان همین نگاه را داریم و آمادگی داریم در تمامی حوزه ها همکاری و کمک داشته باشیم

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *