نبود برنامه‌های قرآنی منسجم در اردستان/کم‌کاری متولیان فرهنگی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، حجت‌الاسلام حسن دهشیری ظهر پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی اردستان اظهار داشت: بسیاری از جوانان ما نمی‌توانند قرآن را به شکل صحیح قرائت و بزرگترها هم نمی‌توانند تفسیر درستی از آن را برای جوانان بیان کنند و این مطلب به معنای آن است که قرآن در میان مردم مهجور مانده است.

وی افزود: جلسات قرآنی باید خروجی مناسبی داشته باشد تا عامل مهمی در گسترش و بسط آموزه‌های قرآنی در میان جوانان و جامعه قرار بگیرد.

امام جمعه اردستان گفت: با توجه به اینکه قرار است جشن قرآنی در شهرستان اردستان برگزار شود باید با اطلاعیه‌های قرآنی در خصوص ثبت نام در دارالقرآن‌های مطرح، کودکان و نوجوانان علاقه مند را به کلاس‌های قرآنی دعوت کرد.

قرائت قرآن در جشن‌های ملی و مذهبی ما جریان داشته باشد

حجت‌الاسلام دهشیری با اشاره به این نکته که باید به عصاره ظهور توجه کرد و قرائت قرآن در جشن‌های ملی و مذهبی ما جریان داشته باشد، افزود: نبود برنامه‌های قرآنی منسجم در شهرستان اردستان موجب شده تا جوانان کمتر با قرآن مأنوس شوند که این از کم کاری متولیان برنامه‌های قرآنی در تمام پخش‌ها ناشی می‌شود.

وی ابراز داشت: هر چند شورای توسعه قرآن کریم را در شهرستان اردستان فعالیت خوبی دارد اما پیشنهاد می‌شود کارگروهی ویژه‌ای نیز در راستای طراحی‌های قرآنی همچون آموزش تجوید، صوت و لحن ایجاد شود.

برگزاری جشن قرآنی با حضور ۳۰۰دانش‌آموز در اردستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان در ادامه جلسه اظهار داشت: قرار است به مناسبت نیمه شعبان جشن قرآنی با حضور ۳۰۰نفر از دانش آموزان مقاطع اول تا سوم ابتدایی برگزار شود.

فضل الله بصیرت گفت: قرآن بهترین ابزاری است که می‌توانستیم در این چهل ساله انقلاب از آن استفاده‌های مختلفی را ببریم که متأسفانه فقط به ظواهر آن پرداخته شده است.

کارگروه‌های قرآنی در اردستان برگزار نشده است

وی افزود: کارگروه‌های قرآنی تا کنون برگزار نشده است و بر این اساس شورای گسترش قرآنی با برگزاری جلسات عمومی و تخصصی باید بتواند گام‌های مثمر ثمری را در خصوص گسترش قرآنی شهرستان اردستان بردارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان ابراز داشت: یکی از شیوه‌های انس با قرآن برای کودکان آموزش از طریق غیر مستقیم و با شیوه‌های شاد و جذاب است که برگزاری جشن‌های قرآنی در فضایی شاد، جذاب و با انرژی می‌تواند در تحقق این امر مفید واقع شود.

وی تصریح کرد: جشن قرآنی اردستان به منظور آشنایی نوآموزان ابتدایی دوره اول تا سوم با قرآن کریم و ایجاد خاطره‌ای به یادماندنی برگزار می‌شود تا بتوانیم زمینه تداوم انس نونهالان با قرآن و شرکت در دوره‌های آموزشی قرآنی ویژه کودکان را فراهم کنیم.

خبرنگار و انتشار دهنده: حمید فرخی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *