تاریخ : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ 8 محرم 1446 Sunday, 14 July , 2024
2
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان:

معدوم‌سازی ۲ تن مواد غذایی فاسد در اردستان

  • کد خبر : 10790
  • 18 آوریل 2024 - 19:44
معدوم‌سازی ۲ تن مواد غذایی فاسد در اردستان

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان گفت: با بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی دو هزار و ۱۱۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته فاسد جمع‌آوری و معدوم شده است.

به گزارش اردستان سلام، حسن ذبیحی بعد از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: موالید شهرستان اردستان در سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۲۹ مورد بوده است و در سال ۱۴۰۲تعداد ۳۹۹ نفر بوده‌اند که این کاهش را نشان می‌دهد اما رشد جمعیتمان نسبت به موالید و نسبت به مرگ و میر افزایش داشته است و از این رو در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد بهتر شده است.

وی افزود: موضوع جوانی جمعیت که مهمترین مسئله فعلی است باید گفت باروری کلی بر اساس سامانه سیب خیلی بهتر شده است و عدد باروری شهرستان اردستان طبق سامانه حدود ۱٫۴۴ است و نسبت به سال قبل از آن افزایش داشته‌ایم و نسبت به آمار پنج ساله موالیدمان افزایش داشته که این می‌تواند خبر خوبی برای شهرستان اردستان باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان گفت: شعار اصلی هفته سلامت با نام سلامت و مشارکت با مردم است که با پشت میز نشستن درست نمی‌شود و با شبکه‌سازی و میدانی و مشارکت مردم موضوع جوانی جمعیت محقق خواهد شد.

وی تاکید کرد: در سال گذشته تعداد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی سه هزار و ۷۴۰ مورد بوده که ۲۵۸ اخطار صادر و ۱۱ مورد پلمب صورت گرفته است و دو هزار و ۱۱۰ کیلو گرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد جمع آوری و معدوم شده است.

وی ابراز داشت: موضوع بهداشت دهان و دندان در سال گذشته میانگین تعداد ترمیم دندان در سال گذشته سنین شش تا ۱۴ سال که به صورت رایگان بوده است ۱۹۸ مورد بوده و نسبت به سال قلش ۳۰ درصد افزایش داشته است و میانگین خدمات بین موارد دانپزشکی یک هزار و ۳۹۰ مورد بوده که ۳۰ درصد افزایش داشته است و خدمات در حال حاضر به گروه شش تا ۱۴ سال و زنان باردار رایگان انجام می‌شود.

ذبیحی با اشاره به موضوع واحد بهداشت و روان در سال گذشته بیان کرد: تعداد ۹ هزار و ۸۵۰ نفر را در مراکز جامع سلامت از نظر مصرف دخانیات، مواد و الکل غربالگری کرده‌اند و ۵۷۳ مورد آن مثبت بوده است و ۲۳۰ نفر هم مشاور روانپزشکی دریافت کرده‌اند و ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر هم در موضوع سلامت روان مورد قرار گرفته‌اند که ۲۶۷ نفر آنان تحت درمان و مشاوره قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/

زهرا فرخی

لینک کوتاه : https://www.ardestansalam.ir/?p=10790

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.