تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
4
سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اردستان:

۱۶۹۰ واحد مسکونی اردستان در حال ساخت است

  • کد خبر : 10857
  • 08 می 2024 - 11:33
۱۶۹۰ واحد مسکونی اردستان در حال ساخت است

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اردستان، گفت: امسال یک‌ هزار و ۶۹۰ واحد مسکونی در شهرستان اردستان در شرف ساخت و بهره‌برداری است که در قالب نهضت ملی مسکن ساخته می‌شود.

به گزارش اردستان سلام، محمدعلی نریمانی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به خبرهای خوش مسکنی که در شهرستان اردستان و با حمایت‌های فرماندار شهرستان اردستان در خصوص الحاقیات شهرستان اردستان پیگیری شد، ۲۹۰ هکتار الحاقیات را مصوب کردند و مقدار ۱۱۸ هکتار آن اراضی ملی در ۱۷ روستا و جلسه کمیته تصویب آن هم برگزار شد و انشاءالله در شورای برنامه‌ریزی استان هم تصویب خواهد شد.

وی افزود: مراحل بعدی آن نقشه‌های تفکیکی و آماده‌سازی و واگذاری به افراد خواهد بود و حدود یک‌ هزار و ۹۰۰ پلاک قطعه زمین مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در اردستان اضافه می‌شود و یک‌ هزار و ۱۰۰ قطعه زمین مسکونی که از سال‌های قبل در روستاها الحاق شده است.

نریمانی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از سه هزار قطعه زمین مسکونی داریم که همه آن‌ها در قالب شرایط نهضت ملی مسکن به واجدین شرایط در روستاها و شهرستان و روستاهایی هم که زمین نیست در روستاهای مجاور واگذار می‌شود.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اردستان با بیان اینکه ۱۵۰ هکتار زمین دولتی در ۱۱ ماه گذشته در شهرستان اردستان الحاق شده است، تاکید کرد: توانستیم ۱۲۰ هکتار از اراضی که قبلاً الحاق شده بود در شهرستان اردستان را تملک کنیم و اسناد آن هم را بگیریم.

وی بیان کرد: در حوزه مسکن شهری و روستایی در حال حاضر ۷۴۷ واحد مسکونی شهری و روستایی در حال احداث بوده که ۱۰۸ قطعه زمین شهر مهاباد هم به آن اضافه می‌شود که قرعه‌کشی و در شرف واگذاری و گاهی در حال ساخت است و ۵۵ قطعه زمین هم در شهر زواره است که جمعاً در شهرستان ۹۹۰ واحد مسکونی در حال تهیه نقشه ساخت و افتتاح است.

نریمانی تصریح کرد: تعداد ۷۰۰ قطعه زمین هم در شهر اردستان است که فرمانداری پیگیر آن است که در آینده نزدیک به متقاضیان واگذار شود که با این احتساب امسال یک‌ هزار و ۶۹۰ واحد مسکونی در شرف واگذاری، ساخت و بهره‌برداری بوده که درقالب نهضت ملی مسکن است.

انتهای پیام/

زهرا فرخی

لینک کوتاه : https://www.ardestansalam.ir/?p=10857

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.