تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
4
استاندار اصفهان:

ضرورت استفاده از افراد خوش‌فکر برای روایت پیشرفت

  • کد خبر : 10883
  • 15 می 2024 - 0:01
ضرورت استفاده از افراد خوش‌فکر برای روایت پیشرفت

استاندار اصفهان گفت: باید افراد خوش‌فکر پای‌کار روایت پیشرفت بیایند و از ظرفیت آنها استفاده شود، زیرا این حوزه یکی از جبهه‌های اصلی ما در تقابل با دشمن است

به گزارش اردستان سلام،  و به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، سید رضا مرتضوی سه‌شنبه بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه در نشست ستاد روایت پیشرفت استان ضمن گرامیداشت دهه کرامت، بیان کرد: در جلسات ستاد روایت پیشرفت به دنبال این هستیم که ضرورت و اهمیت جهاد تبیین را به‌عنوان یک حکم قطعی درک کنیم و بدانیم که هرگز نباید از این مأموریت مهم کوتاه بیاییم.
استاندار اصفهان مهم‌ترین مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی را سرمایه اجتماعی دانست و ادامه داد: این مؤلفه توسط دشمن مورد تهاجم قرار گرفته است و دشمن سعی دارد این ابزار را از نظام بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: در مواردی که ما خوب عمل کردیم دشمن موفق نبوده است و بلعکس، ما نمی‌توانیم منکر شویم که در رسانه‌های دشمن دو جهت‌گیری اصلی وجود دارد، اول ارائه تصویر ناصواب از ما به دنیا و مردم کشورمان، و دوم ارائه تصویر بزک کرده از خودشان به دنیا.
مرتضوی ادامه داد: ما در مقابل این نقشه باید هم در معرفی صحیح جامعه خودمان عمل کنیم و هم در معرفی چهره واقعی دشمن فعال باشیم و اگر صرفاً به داخل کشور پرداختیم موفقیت کامل برای ما حاصل نمی‌شود.
استاندار اصفهان افزود: برای مثال اگر بیان شود که نظام سلطه در مواجهه با بحران‌های طبیعی مثل سیل و زلزله چگونه و جمهوری‌اسلامی چگونه عمل کرده است، کارآمدی را به نحو دیگری در ذهن مخاطب تثبیت می‌کند و تلاش دشمن را در جریان‌سازی‌های بعدی بی‌اثر می‌کند، بنابراین ستاد ما باید ستاد سیاست‌گذاری باشد تا در کارگروه‌های مختلف هم در رابطه با فرستنده و هم در رابطه با پیام و هم گیرنده و سناریوهای مختلفی که ذیل آن باید تعریف شود کار شود.
وی بیان کرد: قرار نیست ما چیزی را به‌زور در ذهن کسی فروکنیم، ابزاری که ما در زمینه روایت پیشرفت تعریف می‌کنیم نیازمند سناریوهای دقیق است و باید از کار بدون فکر دوری کنیم، همچنین باید در مقابل مخاطبی که در مسیر رسمی ما نیست نیز برنامه داشته باشیم و ظرفیت‌ها شناسایی شود.
مرتضوی با اشاره به اینکه اگر این اتفاق بامهارت عالمانه و هنرمندانه تعریف شود کارآمد خواهد بود، افزود: ممکن است ما چیزی تعریف کنیم که اصلاً در قالب اردو و مواردی ازاین‌دست نباشد بلکه با بستر رسانه آغاز شود.
استاندار اصفهان ادامه داد: باید به این سمت برویم که اتمسفر عمومی کشور را تغییر دهیم و نمی‌توانیم در قالب حرکت‌های ایضایی مانند حضور در کلاس‌ها و اردوهای خاص آن را محدود کنیم، اگرچه این کارها مؤثر است اما گفتمان رایج کشور را باید به ترویج فضای امیدوارانه تغییر دهیم.
وی عنوان کرد: به اعتقاد من اگر در رسیدن به برنامه عملیاتی عجله نکنیم و ستاد در شرایطی هوشمندانه و آرام در تاریخ مشخص ظرف یکی دو ماه جلساتی متعدد داشته باشد و کارگروه‌ها فعال‌تر شوند، می‌توان برنامه‌های متنوعی تعریف کرد و با نگاهی جامع‌تر کار را پیش برد تا در نهایت برنامه‌ای جامع و کارآمد در استان داشته باشیم.
مرتضوی خطاب به فرمانداران و مدیران کل استان گفت: افراد خوش‌فکر خود را پای این کار بیاورید و از ظرفیت آنها استفاده کنید، زیرا این موضوع یکی از جبهه‌های اصلی ما در تقابل با دشمن است.
انتهای پیام/

زهرا فرخی

لینک کوتاه : https://www.ardestansalam.ir/?p=10883

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.