تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
3
مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان:

آسیب ۴۲ فضای آموزشی اصفهان بر اثر فرونشست زمین

  • کد خبر : 10886
  • 15 می 2024 - 19:28
آسیب ۴۲ فضای آموزشی اصفهان بر اثر فرونشست زمین

مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان گفت: ۴۲ فضای آموزشی استان اصفهان از فرونشست آسیب دیده که دنبال منابع مالی هستیم تا آن‌ها را تخریب و بازسازی کنیم.

به گزارش اردستان سلام، ناصر فتحی ظهر امروز در مراسم آیین کلنگ‌زنی مدرسه شش کلاسه خیرساز سردار شهید محمدرضا زاهدی که به همت خیر کشوری حاج حسین اردستانی در شهر مهاباد ساخته خواهد شد، اظهار داشت: فضاهای آموزشی برای تولید علم و برای تولید محتوا و برای تربیت دانش‌آموزان ساخته می‌شود.

وی افزود: شما دانش آموزان و معلمان تولیدکننده علم هستید و علم پرچم ایران است و موجب پیشرفت کشور است و کشوری که علم داشته باشد، می‌تواند حرفی برای گفتن هم داشته باشد و دشمنان جاهایی را مورد هدف قرار می‌دهند که از همان جا می‌ترسند و یکی از آن‌ها مدارس هستند که محل تولید علم برای کشورند و موجب پیشرفت کشور می‌شوند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان گفت: شما دانش‌آموزان حافظان مرزهای علمی کشور هستید بنابر این قدر خود را بدانید و در جهت بالا بردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در جهان و کشور قدم بردارید و هیچ وقت خسته نشوید و قطعاً بدانید که پشت هر تلاشی موفقیتی خواهد بود و مدرسه توسط افرادی ساخته می‌شود که پیشران و تفکر ایران قوی را دارند.

وی با بیان اینکه دولت موظف است که مدرسه بسازد و تجهیزات بدهد، ابراز داشت: منابع مالی دولت به اندازه‌ای نیست که جوابگوی نیازهای شما باشد و مدارس ما اغلب قدیمی هستند و نزدیک ۲۵ تا ۳۰ درصد از فضاهای آموزشی ما غیر استاندارد هستند و در صورت بروز زلزله فرو خواهد ریخت و تعداد این‌ها هم زیاد است و در استان اصفهان نزدیک به پنج هزار فضای آموزشی داریم که یک هزار و ۶۰۰ مورد آن غیر استاندارد است که باید بازسازی شوند.

فتحی با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها و تورم‌ها تامین منابع مالی برای دولت سخت است، افزود: در کنار این موضوع عزیزانی هستند که نزدیک ۲۶ سال پیش تاکنون با راه‌اندازی مجمع خیرین مدرسه‌ساز که تشکیل شده است و هر ساله به تعداد این خیرین افزوده می‌شود و ارزش کار خیری بسیار زیاد است و ما در استان اصفهان هم نزدیک به یک هزار و ۸۰۰ خیر داریم که ۳۰۰ نفر آن‌ها خانم هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان تصریح کرد: مدرسه‌سازی در اولویت ساخت و سازهای خیرین کشور است و نزدیک به ۴۵۰ پروژه در استان اصفهان داریم که ۸۰ درصد آن را خیرین کمک کرده‌اند که از ۲۰ تا ۱۰۰ درصد توسط آن‌ها ساخته شده است و امروز هم این مدرسه با شش کلاس و با موارد جمعی آن ساخته خواهد شد و تا مهر سال آینده انشالله به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: در سال گذشته ۸۳ پروژه در قالب ۱۵۰ کلاس تحویل دانش‌آموزان استان اصفهان شده است و امسال هم حدود ۱۰۰ مدرسه در قالب ۵۰۰ کلاس تا بهمن ماه تحویل دانش‌آموزان خواهد شد و موضوع استانداردسازی فضاهای آموزشی هم در دستور کار قرار دارد و موضوع حذف شعله مستقیم از کلاس‌ها بود که در این زمینه نزدیک به ۲۳ هزار کلاس درس داشتیم که ۱۷ هزار مورد آن انجام شده است و نزدیک ۸۰۰ کلاس هم در حال اجرا داریم.

فتحی تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا دو سال آینده پنج هزار کلاس باقیمانده هم انجام خواهد شد و شعله مستقیم از کلاس‌ها خارج خواهد شد که شاهد آتش‌سوزی در کلاس‌ها نباشیم و موضوع دیگری که در استان مطرح است فرونشست است که ۴۲ مدرسه ما غیر قابل استفاده هستند و دنبال منابع مالی هستیم تا آن‌ها را تخریب و بازسازی کنیم.

وی تصریح کرد: در سال گذشته نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان منابع دولتی برای ساخت و ساز فضاهای آموزشی از منابع استانی و ملی هزینه شده و معادل آن نزدیک به ۹۸۰ میلیارد تومان هم از کمک‌های خیرین استفاده شده است که کمک بسیار شایانی در ساخت و ساز مدارس بوده است.

انتهای پیام/

زهرا فرخی

لینک کوتاه : https://www.ardestansalam.ir/?p=10886

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.