تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
1
دبیر ستاد آزمون‌های استان اصفهان خبر داد:

اردستان سلام: رقابت ۵۹ هزار داوطلب کنکور در استان اصفهان

  • کد خبر : 11133
  • 10 جولای 2024 - 10:46
اردستان سلام: رقابت ۵۹ هزار داوطلب کنکور در استان اصفهان

دبیر ستاد آزمون‌های استان اصفهان با بیان اینکه مجموع داوطلبان کنکور نوبت دوم (تیر) در استان اصفهان ۵۹ هزار و ۱۰۷ نفر هستند گفت: ۳۷ هزار و ۶۵۰ نفر آن‌ها شامل دختران و ۲۱ هزار و ۴۵۲ نفر آن‌ها شامل پسران می‌شود.

به گزارش اردستان سلام،  رضا علی نوروزی در آستانه کنکور امسال در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «صاحب نیوز»؛ با بیان اینکه نوبت دوم آزمون سراسری کشور روزهای بیست ویکم و بیست و دوم تیر سال جاری برگزار می‌شود، اظهار کرد: این آزمون در ۲۷ شهر و ۶۶ حوزه استان اصفهان برگزار می‌شود.

دبیر ستاد آزمون‌های استان اصفهان گفت: صبح روز پنجشنبه بیست ویکم تیرماه، آزمون سراسری علوم‌انسانی و علوم ریاضی و عصر آن روز آزمون سراسری زبان و هنر برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین صبح روز جمعه (بیست و دوم تیر) آزمون سراسری علوم‌تجربی برگزار خواهد شد.

نوروزی با اشاره به اینکه آزمون سراسری نوبت صبح از ساعت ۰۸:۰۰ و نوبت عصر از ساعت ۱۴:۳۰ آغاز می‌شود، تصریح کرد: در این راستا متقاضیان باید زودتر از زمان ذکر شده در محل برگزاری آزمون حاضر شوند.

دبیر ستاد آزمون‌های استان اصفهان در ادامه از تعداد داوطلبان کنکور ریاضی در استان اصفهان یادکرد و گفت: حدود ٩ هزار و ۲۳۹ داوطلب کنکور ریاضی در استان اصفهان هستند که از این تعداد، ٣هزار و ۹۷ آن‌ها شامل دختران و ٦ هزار و ۱۴۲ آن‌ها شامل پسران می‌شود.

وی همچنین تعداد داوطلبان کنکور انسانی در استان اصفهان را حدود ۱۴ هزار و ۸۰۴ نفر داوطلب کنکور انسانی در استان اصفهان بیان و تصریح کرد: از این تعداد، ۱۰ هزار و ۱۵۳ آن‌ها شامل دختران و ٤ هزار و ۶۵۱ آن‌ها شامل پسران می‌شود.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان اصفهان با بیان اینکه تعداد داوطلبان کنکور تجربی در استان اصفهان حدود ۲۵ هزار و ۱۰۸ نفر هستند اظهار کرد: از این تعداد، ۱۷ هزار و ۷۲۱ آن‌ها شامل دختران و ۸۲۸۷ آن‌ها شامل پسران می‌شود.

وی اضافه کرد: تعداد داوطلبان کنکور هنر در استان اصفهان حدود ٤ هزار و ۱۳۷ نفر است که از این تعداد، ٣ هزار و ۴۴۴ آن‌ها شامل دختران و ۸۹۳ آن‌ها شامل پسران می‌شود.

نوروزی همچنین به تعداد داوطلبان کنکور زبان در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: حدود ٤ هزار و ۱۴ نفر داوطلب کنکور در استان اصفهان هستند که از این تعداد، ٣ هزار و ۱۳۵ آن‌ها شامل دختران و هزار و ۴۷۹ آن‌ها شامل پسران می‌شود.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان اصفهان با اشاره به تعداد کل داوطلبان شرکت‌کننده در کنکور امسال اظهار کرد: مجموع داوطلبان کنکور نوبت دوم (تیر) در استان اصفهان ۵۹ هزار و ۱۰۷ نفر هستند که ۳۷ هزار و ۶۵۰ آن‌ها شامل دختران و ۲۱ هزار ۴۵۲ نفر آن‌ها شامل پسران می‌شود.

وی اضافه کرد: حدود ۴۸ درصد متقاضیان استان اصفهان در شهر اصفهان ساکن هستند.

نوروزی با اشاره به تعداد متقاضیان کنکور ریاضی در شهر اصفهان گفت: در رشته ریاضی امسال ٥ هزار و ۵۱ متقاضی داریم که از این تعداد هزار و ۷۸۷ نفر آن‌ها شامل دختران و ٣ هزار ۳۴۲ نفر آن‌ها شامل پسران می‌شود.

دبیر ستاد آزمون‌های استان اصفهان همچنین از شرکت ۱۲ هزار و ۴۰۶ متقاضی در رشته تجربی یاد کرد و گفت: از این تعداد نفر ٨ هزار و ۲۸۳ آن‌ها شامل دختران و ۳۹۸۳ نفر آن‌ها شامل پسران می‌شود.

وی ادامه داد: کنکور انسانی در شهر اصفهان ٥ هزار و ۵۷ متقاضی دارد که از این تعداد ٣ هزار و ۳۵۶ نفر آن‌ها شامل دختران و یک هزار و ۷۰۱ نفر آن‌ها شامل پسران است.

نوروزی تعداد متقاضیان کنکور هنر در شهر اصفهان را ٢ هزار و ۱۱۱ بیان و گفت: از این تعداد یک هزار و ۷۸۷ نفر آن‌ها شامل دختران و ۵۲۴ نفر آن‌ها شامل پسران می‌شود.

وی با بیان اینکه کنکور زبان در شهر اصفهان ٢ هزار و ۲۸۶ متقاضی دارد، بیان کرد: از این تعداد یک هزار و ۴۹۷ نفر آن‌ها شامل دختران و ۷۸۹ نفر آن‌ها شامل پسران می‌شود.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان اصفهان گفت: مجموع داوطلبان کنکور نوبت دوم (تیر) شهر اصفهان ۲۷ هزار و ۱۷۱ نفر هستند که ۱۶ هزار و ۸۳۱ نفر آن‌ها شامل دختران و ۱۰ هزار و ۱۴۰ نفر آن‌ها شامل پسران می‌شود.

وی مقایسه‌ای بین آزمون سراسری (کنکور) سال گذشته نسبت به سال جاری داشت و گفت: تعداد متقاضیان کنکور سراسری استان اصفهان در سال گذشته حدود ۶۵ هزار و ۷۰۰ نفر بود و این تعداد در سال جاری به ۵۹ هزار و ۱۰۷ نفر رسیده است، همچنین این موضوع نشان‌دهنده کاهش تعداد متقاضیان آزمون سراسری تیر سال گذشته نسبت به سال جاری است.

وی اضافه کرد: ۶۴ هزار و ۷۱۹ نفر در نوبت نخست آزمون سراسری (اردیبهشت سال جاری) شرکت کردند، اما این تعداد برای آزمون نوبت دوم (تیر سال جاری) به ۵۹ هزار و ۱۰۷ نفر رسیده است، در این راستا در مجموع شاهد کاهش تعداد متقاضیان آزمون سراسری هستیم.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان اصفهان با توصیه به داوطلبان گفت: توصیه می‌شود که به‌موقع سر جلسه آزمون سراسری حاضر شوند و هیچ وسیله اضافی همراه خود نداشته باشند؛ زیرا آوردن هرگونه وسیله اضافی در جلسه آزمون ممنوع است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد و گفت: امیدواریم داوطلبان بهترین عملکرد خود را در روز آزمون سراسری نشان دهند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

انتهای پیام/

حمید فرخی

لینک کوتاه : https://www.ardestansalam.ir/?p=11133

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.