جریان دانشجویی همواره پیش‌قراول مبارزه با استکبار بوده است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام،  حمید رضا تاملی پیش از ظهر شنبه در مراسم جشن روز دانشجو در اردستان اظهار داشت: مراسم ۱۶ آذر فرصت مناسبی است تا با تجلیل دانشجویان، از رسالت دانشجو و اهداف آنها یادی کنیم.

وی افزود: همواره مبارزه با استبداد از طرفی و مبارزه با رژیم سلطه در ابعاد بین المللی برای جریان دانشجویی یک الویت تعیین کننده محسوب می شود.

فرماندار اردستان ابراز داشت: جریان دانشجویی از ابتدای تشکیل آن در کشور همواره سمبل و پیشقراول آزادی خواهی، عدالت طلبی، نفی سلطه و مبارزه با استبداد و استکبار بوده است.

در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه پیام نور اردستان اظهار داشت: مخالفت دنیای استکبار با ایران تازگی ندارد و در چنین وضعیتی و در میانه این همه مخالف، کشور ما به پیشرفت خود ادامه داده است.

ابراهیم ایرج پور با اشاره به تاریخچه نامگذاری روز دانشجو افزود: با اعتراض دانشجویان به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا در سال ۳۲ سه نفر از دانشجویان به شهادت رسیدند  و بر این اساس ۲۴ آذرماه روز دانشجو نامگذاری شد.

وی با بیان اینکه سرانه دانشجو در ایران بیشتر از بسیاری از نقاط دنیاست، تصریح  کرد: کشور ایران با دو هزار و ۸۰۰ واحد دانشگاهی در این زمینه از اروپا جلوتر است.

رئیس دانشگاه پیام نور اردستان بیان داشت: قشر دانشجو می تواند در پیشبرد کشور تاثیرگذار باشد به شرطی که اولویت آنها  مباحث علمی قرار گیرد و در این زمینه مسئولان نیز فعالیت های فرهنگی خوبی را برنامه ریزی کنند.

دانشگاه پیام نور اردستان با ۷۰۰ دانشجو و ۲۰ رشته فعالیت دارد

ایرج پور  با تاکید بر اینکه نقش دانشجویان در  آینده کشور از همین دانشگاه  آغاز می شود، افزود: در حال حاضر دانشگاه پیام نور اردستان دارای ۷۰۰ دانشجو است، این دانشگاه دارای۲۰ رشته حقوق، حسابداری روانشناسی و گرایش های مختلف مدیریتی است و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های ادبیات و جغرافیا فعالیت دارد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *