موزه‌های شهدا در اردستان باید در قالب یک موزه تجمیع شوند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، محمد تقی کیانی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه ساماندهی گلزار شهدای اردستان اظهار داشت: امنیت و آرامش کشور و اقتدار نظام اسلامی مرهون جانفشانی شهدایی است که دفاع از میهن و اسلام را بر آسایش خود ترجیح دادند و هستی خود را خالصانه برای انقلاب تقدیم داشته اند.

وی افزود: تکریم شهدای والا مقام سبب برکت جامعه اسلامی می شود و مردم و مسئولان باید تکریم شهدا را یکی از وظایف مهم خود در طول زندگی قرار دهند.

معاون فرماندار اردستان گفت: پیشنهاد می شود موزه های شهدای مختلف در نقاط مختلف اردستان بصورت تجمیعی و در قالب یک موزه در کنار گلزار شهدای این شهرستان ایجاد شود تا مردم بتوانند با آثار و زندگینامه شهدا بیشتر آشنا شوند.

۵۰ گلزار شهید در اردستان ساماندهی شد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اردستان در ادامه جلسه اظهار داشت: شهرستان اردستان ۵۲ گلزار شهدا دارد که تا کنون تعداد ۵۰ مورد آن ساماندهی شده و چهار مورد آن هم در دست بررسی است.

ماشاالله حمامیان گفت: مقرر شد تا انشعابات آب گلزارهای شهر اردستان از آرامستان ها تفکیک و تحویل شهرداری شود و همچنین شهرداری اردستان بعد از تکمیل ساماندهی گلزار شهدای محله مون عرب اردستان نسبت به گلزار شهدای محله مون پایین نیز اقدام می کند.

وی افزود: اولویت بندی راه دسترسی گلزارهای شهدای روستایی باید مشخص شود و توسط بنیاد مسکن و اداره راه و شهرسازی و بخشداری اقدام لازم برای آن انجام شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اردستان ابراز داشت: با هماهنگی انجام شده قرار است با محوریت بخشداری زواره، نسبت به ساماندهیگلزار روستای درباغ و تلک آباد اقدام شود و برای تعیین نقشه های اجرایی در این خصوص جلساتی برگزار شود.

حمامیان اعلام داشت: به منظور یادبود اولین شهید انقلاب شهرستان اردستان یادمان شهید سید امان الله فائق بصورت مشارکتی با شهرداری اردستان ساخته و در محل شهادت این شهید نصب خواهد شد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *