توزیع رشته های تحصیلی در اردستان متوازن بوده است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش اردستان سلام، علی اصغر مومنیان عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش اردستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر اظهار داشت: حادثه تروریستی زاهدان خباثت و پلیدی دشمنان را برای جهانیان به تصویر کشید.

وی در ادامه صحبتهای خود  بیان داشت: آموزش و پرورش اردستان ۴۲۰ نفر دانش آمو ز در رشته های فنی و کار و دانش دارد که تا سه سال آینده از نظر فضا و معلم مشکلی در این خصوص نخواهد داشت.

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت:  ۵۰ درصد از دانش آموزان اردستان از پایه نهم وارد رشته های نظری شده اند و ۵۰ درصد دیگر وارد رشته های فنی و حرفه ای کار و دانش می شوند که می توان گفت توزیع متوازن رشته‌ای در شهرستان خیلی مطلوب بوده است.

مومنیان افزود: سه مدرسه شبانه روزی با جمعیت ۱۲۲ نفر در آموزش و پرورش اردستان وجود دارد که بزرگترین مشکل آنها کمبود نیرو و وجود سه دوره تحصیلی در این مدارس است.

وی ابراز داشت: با توجه به شرایط خاص مدارس شبانه روزی باید موضوع مشاوره در آنها قوت پیدا کند و روی آن برنامه ریزی انجام شود.

عدم استقبال دانش آموزان اردستانی از آزمون های پیشرفت تحصیلی

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: دانش آموزان اردستانی از آزمون های پیشرفت تحصیل استقبال نکرده و این موضوع باعث شده تا فقط در بعضی از رشته های کلاسی در استان دارای مقام اول بوده و در موارد دیگر مقام چندانی را کسب نکنند.

مومنیان با اشاره به موضوع بودجه و اینکه بودجه موضوع آموزش در آموزش و پرورش کم است، افزود: مرکز مشاوره در شهرستان نداریم و برای جایگزینی آن دانش آموزان باید به بیمارستان ها معرفی شوند که استقبال خوبی انجام نمی شود و جای یک هسته مشاوره در مرکز شهرستان خالی است.

وی تاکید داشت: دانش آموزان باید برای تحصیل خود دچارمشکل جسمی نباشند  و باید مرکزی برای اصلاح ساختار دانش آموز  موجود باشد تا دانش آموزان در این مرکز مورد درمان قرار بگیرد.

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: آموزش و پرورش اردستان در سال گذشته ۱۷ مدرسه را با ۱۲۰ کلاس برای اسکان نوروزی آماده کرد و در این راستا یک هزار و ۵۲ نفر غیر فرهنگی و دو هزار و ۶۲۴ نفر فرهنگی از آن استفاده کرده اند که در این خصوص هلال احمر و نیروهای انتظامی همکار ی خوبی را داشته اند.

مومنیان همچنین در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی افزود: این اداره در سال ۹۷ در خصوص موضوع اعتیاد با برپایی نمایشگاه، برگزاری جلسات با خانواده‌ها ، برگزاری جلساتی در خصوص آسیبهای فضای مجازی، برگزاری ۱۲ جلسه و کارگاه مشترک و استفاده از مدرسان کشوری گام های مثبتی را در این زمینه برداشته است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره نویسنده

خبرنگار و فعال رسانه در شهرستان اردستان

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *